МИСТЕЦЬКА ГАЛЕРЕЯ
АВАНГАРДУ І ТРАДИЦІЇ
GALL'ART
Iмператорський i Королiвський Дiм Габсбургiв
 

КОРОТКА ДОВІДКА

Монарша династія Габсбургів веде свій родовід від Імператора Рудольфа І, тобто з 1273 року. Цей род, поряд з Бурбонами є найстарішими монаршими династіями світу, що нині існують. Габсбурги понад 700 років у різні часи правили більшістю країн, які були розташовані на територіях сучасної Європи. Це території сучасних Австрії ,Угорщини, Чехії, Словаччини, Хорватії, Германії, України, Іспанії, Португалії, Бельгії, Нідерландів. Габсбурги перебувають у родинних стосунках з більшістю правлячих і екс-правлячих монарших домів Європи. У 1740 році, після смерті Імператора Карла VI Габсбурга увійшла в дію "Прагматична санкція" - закон про престолонаслідування у родині, за яким всі нащадки доньки цього Імператора - Марії Терезії, мають право на наслідування престолу за чергою (або за рішенням голови династії), незалежно від статі та статусу шлюбу. Таким чином, Габсбурги, на відміну від великої кількості династій, зберегли свої династичні права. У теперішній час династія іменується Габсбурги-Лотаринзькі. Це іменування увійшло у дію з моменту шлюбу Марії-Терезії з Герцогом Францем Лотаринзьким. Лотаринзький рiд походить напряму від Карла Великого, таким чином від Меровінгів. Всі існуючі зараз члени старшої (Австрійської) гілки династії Габсбургів-Лотаринзьких носять титул Ерцгерцог(иня) Австрійський(ая) і Принц(еса) Угорщини. Нащадки тих членів династії, які свого часу уклали морганатичні (неравнородні) шлюби без дозволу голови Династії носять титули Принц(еса) фон Альтенбург та Граф(иня) фон Меран.

Представники молодшої (Тосканської) гілки династії носять титули Великий Герцог(иня) Тоскани, Ерцгерцог(иня) Австрійський(ська).
Головою старшої гілки і головою всієї династії на даний момент є ОТТО Габсбург-Лотаринзький. Головою молодшої гілки є СИГІЗМУНД Габсбург-Лотаринзький.

Голови гілок династії на даний час носять спеціальні титули, що несуть з собою повну інформацію про їх спадковий статус і права, шляхом додання терміну "титулярний" до кожного титулу, який був пов'язаний з володінням коронними землями на правах повного суверена (наприклад: - титулярний Апостольський Король Угорщини).

 

ГОЛОВНІ ПРЕДСТАВНИКИ МОНАРШОГО ДОМУ

Голова Монаршого Дому Габсбургів і Голова старшої гілки династії Габсбургів-Лотаринзьких:

Франц Йозеф ОТТО Роберт Марія Антон Карл Генріх Сікст Ксав'є Фелікс Рене Людвіг Гаетано Піус Ігнатіус
ГАБСБУРГ-ЛОТАРИНЗЬКИЙ
20.11.1912 р.н.

Титулярний Принц Корони:

КАРЛ ТОМАС Роберт Марія Георг Бехнем
ГАБСБУРГ-ЛОТАРИНЗЬКИЙ
11.01.1961

Перший Принц крові:

ФЕРДІНАНД ЗВОНИМИР Марія Вассус Кейт Міхаєль Отто Антал Бехнем Леонард
ГАБСБУРГ-ЛОТАРИНЗЬКИЙ
21.06.1997

Другий Принц крові:

ПАВЕЛ ГЕОРГ Марія Йозеф Домінік
ГАБСБУРГ-ЛОТАРИНЗЬКИЙ
16.11.1964

 
 

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Франц І Габсбург-Лотаринзький

Фердинанд І Габсбург-Лотаринзький


Франц-Йозеф І Габсбург-Лотаринзький

Франц-Йозеф І


Франц-Йозеф І і Карл
(майбутній Карл І)

Франц-Йозеф І і Отто


Вітальна картка до дня народження Отто


Карл І Габсбург-Лотаринзький


Крон-Принц Карл
з нареченою Франческою

Принц крові Георг
з нареченою Елікою


Крон-Принц Карл з спадкоємцем Фердинандом, дружиною і дочкою.


Отто Габсбург-Лотаринзький і Крон-Принц Карл в Європарламенті


Отто Габсбург-Лотаринзький і Прем'єр-міністр Угорщини


Отто Габсбург-Лотаринзький


 


 

GALL'ART
Авторський проект Івана Пелипишака
та Олега Гуцуляка
2004