МИСТЕЦЬКА ГАЛЕРЕЯ
АВАНГАРДУ І ТРАДИЦІЇ
GALL'ART

Дмитро Корчинський

КОЛОНІЯ

Україна наших мрій може бути створена лише за межами української території.

Для утворення націй, здатних до величі або хоча б до багатства, спочатку в одному місці має зібратися доволі багато романтиків та ідеалістів.

У Києві це неможливо. Прокуратура. Лук'янівська в'язниця. СІЗО тощо.

Україна доби величних катастроф та неперевершених поразок була створена в татарському степу на низах Дніпра, за межами тодішньої української території. Романтики та ідеалісти воліли ліпше перестрілюватися з татарами, аніж спілкуватися з київськими та волинськими прагматиками.

Трохи згодом цих прагматиків поділили на полки хлопці, що прийшли з-за порогів , і таким чином Україна повернулася додому.

Успіхи Ізраїлю пов'язані з тим, що спочатку його будували ідеалісти. Досі його очолюють переважно ті люди, які за нього ризикували життям.

Америка довгий час абсорбувала романтиків і тому згодом стала найзручнішим місцем у світі для функціонування талановитих прагматиків.

Ми маємо знайти місце настільки погано пристосоване для життя, що жодна нормальна людина туди не поїде. Там підняти прапор і туди збирати тих, хто переймається великими планами, кого пече внутрішній вогонь. Я пропоную Придністров'я. Нічийна територія. Всім заважає, нікому не потрібна. Проголосити Рибницю столицею нової України і почати творити там країну української мрії.

Зрештою, чому українці повинні мати тільки одну державу, коли араби мають чотирнадцять (якщо я котроїсь не забув), а англосакси - п'ять 7

Я уявляю собі це так. Збирається сім або дванадцять фанатиків української колоніальної ідеї і починають її пропагувати. З нас усі сміються. Перші десять загітованих сімей переїжджають до Придністров'я й утворюють поселення неподалік Рибниці. Поступово вся Україна вкривається вербувальними пунктами для набору нових колоністів. З них усі сміються. Коли кількість сімей в одній колонії досягає тисячі, вони заявляють про утворення української самооборони (яка була з самого початку, але діяла нелегально), а також про те, що колонія не видає тих, хто попросив у ній притулку. Тут стає не до сміху. Колонія росте, зростає рівень життя колоністів, засновується університет, одержуються легкі перемоги в кількох конфліктах з придністровським урядом, з молдаванами, з українськими прикордонниками. Чисельність колоністів вже сто тисяч. Тирасполь входить до Рибницької республіки. Кишинів проситься під протекторат, Київ встановлює дипломатичні стосунки. Втім. Можливо, Київ визнає країну нашої мрії вже після того, як її визнають туреччина, Євросоюз та Індонезія…

Я вказав напрям, далі кожен може фантазувати сам. Це корисно. Фантазії здійснюються на відміну від екологічних та соціологічних прогнозів.

Колись європейці заснували колонії в місцях, де знаходили ресурси. А ми маємо заснувати колонію, щоб відшукати там власну душу.

(журнал "ПіК",2001, 4-10 грудня, № 45 (128), с. 4)

(www.mesogaia.il.if.ua) 

GALL'ART
Авторський проект Івана Пелипишака
та Олега Гуцуляка
2004