МИСТЕЦЬКА ГАЛЕРЕЯ
АВАНГАРДУ І ТРАДИЦІЇ
GALL'ART

Жан-Марі Ле Пен
Проти демонтажу націй

(Interview mit FN-Chef Jean Marie Le Pen:
Gegen die Demontage der Nationen)

40 років тому в паризькому Єлисейському палаці французький президент Шарль де Ґоль та бундесканцлер Конрад Аденауер підписали німецько-французький договір про дружбу. Цим самим було проголошено кінець багатовіковому суперництву та «спадковій ворожості» обидвох країн. І вже тоді лунали заперечення т. зв. «атлантиків». В німецько-французькому союзі вони вбачали небажані сумніви в американській претензії на лідерство. Ця тема залишилася актуальною і сьогодні. Про це – розмова з головою французьких правих Жан-Марі Ле Пеном.

– Пане Ле Пен, у тридцятирічній історії Національного Фронту 2002-ий рік разом з участю НФ-кандидата в другому турі французьких президентських виборів залишиться в пам’яті як рік непередбаченої несподіванки. Цей надзвичайний успіх спричинив у політичних противників справжні «тижні ненависти» проти Вас. Чи Ви очікували, що це буде настільки інтенсивно?

– Чесно кажучи, ні. У минулому ми завжди стикалися між двома турами виборів з т. зв. «республіканським фронтом», що, зрештою, не заважало нашим кандидатам робити значні кроки вперед і здобувати від 30 до 35 відсотків, а часом й 49 відсотків голосів. Але такий методично і ретельно оркестрований опір був неймовірний. Побачити вільних мулярів пліч-о-пліч з єпископами, крупних капіталістів пліч-о-пліч з профспілками – це було особливе видовище.

Це багато що говорить про мовчазну взаємну згоду тих, хто черпає вигоду з цієї системи, до якої ми – нам до чести – не належимо. Оскільки Ле Пен докладав зусиль, щоб порушити цю рівновагу і змінити стан речей, йому слід було будь-яким засобами отримати перемогу. Порівняно зі мною Джек Різник міг би бути проголошений Білим Лицарем. Лише таким чином можна зрозуміти, як Ширак, той самий політик, якого декілька місяців тому кваліфікували як супербрехуна, зумів отримати підтримку всіх політичних класів і збільшити кількість голосів з 19 до 82 процентів.

Такий результат, як і в Албанії, показує, що тут використовувався ефект психічного конденсування, що є властиве тоталітарним режимам. Цей психоз спричинений передусім монополізмом на інструменти формування громадської думки, тобто радіо, телебачення, об’єднання прихильників, ложі, синдикати, службовців виховної системи, які однодушно віддали себе в розпорядження Ширака, тоді як кандидат від національних правих міг розраховувати на підтримку небагатьох, але тим більше мужніх маленьких газет.

– Що, на Вашу думку, ховається за цим тоталітаризмом?

– Ми не можемо приховати, що головним гальмом для підйому національних правих є інструменталізація з політичною метою офіційної версії Другої світової війни. Це нелегка справа боротися проти павловських рефлексів, які прививали нам з дитячих років за допомогою телебачення, радіо, театру, шансону, кіно, шкільного виховання і підручників, і які, відколи праві отримали попутній вітер, полягають в тому, що проголошується кінець демократії, до оскоми говориться про «найтемніші години нашої історії» та концентраційні табори, і все тільки для того, щоб стримати виборців голосувати за націоналістів. Таким чином кожна спроба політичного оновлення душиться у зародку.

В майбутньому ми повинні намагатися запам’ятатися нашим землякам тим, за що ми боремося як націоналісти, які люблять свою країну, які засмучені з приводу занепаду у всіх галузях, які сповнені бажанням відновити порядок, знову здобути незалежність і суверенітет народу, відновити в правах природню єрархію. Одним словом, йдеться про те, щоб людей переконати в тому, що боятися треба не поліцейського, а розбійника. Це стосується як Франції, так і Німеччини чи будь-якої иншої країни.

– Усі хвалять нового французького міністра внутрішніх справ Ніколя Саркозі як борця за право і порядок. Що Ви думаєте про це?

– Без сумніву, метою цього є змусити людей думати, що новий міністр внутрішніх справ є альтернативою до Ле Пена. Насправді ж просто відволікається увага від навмисного процесу демонтажу нації. Після того, як Францію ослабили за допомогою Римських договорів, Шенґенської, Маастріхтської та Амстердамської угод, переходять до того, щоб її роздробити за допомогою реґіоналізму. Зараз підходять упритул до створення мережі «Еврореґіонів», щоб таким чином ще легше мати змогу покроїти націю вздовж і впоперек.

Не треба шукати далеко пояснення тої ненависти, жертвами якої ми є. Нас переслідують, цькують і демонізують через наш патріотизм. І якщо сьогодні захисників вітчизни розглядають як злочинців, то це стається точно у відповідності з тим, що барон Ротшільд описав ще у 1970-х роках: «Нація – це є засув, який мусить зникнути».

Отже, що більше часу пройде, тим більше нація ставатиме ворогом номер один, причому як в національній, так і в міжнародній площинах. Треба визнати, що сучасна глобалізація є продовженням міжнародної революції, якій нація однаково байдужа. Різні засоби, однакова мета.

– Французький уряд хоче змінити виборче право. Чому?

– Закони, які готуються, є складовою частиною того ж ліквідаційного процесу нації, що й «реґіоналізація» европейських виборів та скасування реєстраційного обов’язку при виборах до департаментів. Ті, хто за цим стоїть, хотіли б маніпулювати волею виборців. Через 12 років після закону «Лекс Гейсо», особливого закону по обмеженню свободи слова, намагаються створити новий закон «Ле Пена». Бургомістр Марселя Жан-Клод Годен, довірена особа Ширака, цинічно визнає, що слід так реформувати виборчий закон, щоб завадити Ле Пену стати на виборах 2004 року президентом реґіону Provence-Alpes-Cote d’Azur. Отже, хіба був я неправий, коли вже в 1995 році стверджував, що Ширак ще гірший ніж соціаліст Жоспен?

– Як Ви оцінюєте імміграційну політику уряду Рафарена? Або взагалі: Як Ви оцінюєте актуальний розвиток потоків імміграції?

– Ми перебуваємо у ситуації вторгнення. Іммігранти, приваблені різними пропозиціями допомоги, оволодівають землею обітованою. Право притулку було створене для того, щоб захистити жменьку інтелектуалів від переслідування деспотичної влади. Сьогодні воно служить для того, щоб кожного року давати доступ тисячам іммігрантів з єдиним обґрунтуванням, що вони будуть щасливіші, якщо вони матимуть можливість брати участь в розподілі благ Европи, а не власних країн.

Я побоююся, що ми спостерігаємо зараз лише початки гігантського процесу, який приведе до перевороту через імміграцію – процесу, зрештою, цілком свідомо інсценованого. Згідно зі сценарієм ООН до 2025 року у Франції опиняться ще 23 мільйони чужинців. Згідно моїх спостережень існує цілком чітке бажання поміняти населення. Для того, щоб вирівняти наш демографічний дефіцит, не проводиться жодної активної сімейної політики та політики народжуваности, а систематично робиться ставка на іммігрантів. І не потрібно мені розповідати, що це робиться з сліпоти або дурости. Це пасує більше до візії єдиного світу, до ненависті до нації і її фундаментальних складових. Все має бути зруйноване в оманливій надії на міфічне майбутнє, що піде на користь лише авантюристам з міжнародних фінансових кіл. Вони уникають відповідальности, часто діючи анонімно.

– Як довго можна буде ще висловлювати подібні думки?

– Коли в грудні французький парламент обговорював пропозицію т. зв. «закону Лелюша», який ставить за мету зробити жорсткішим «антирасистське» законодавство, я жартома запропонував негайно запровадити смертну кару за «расистські» дії, це зекономить час.

– Що Ви думаєте про вступ в ЕС Туреччини? І яку роль грають при цьому США?

– Будучи евроскептиком я не вірю у функціонування Европейського Союзу. Він є лише інструментом для знищення націй, етапом на шляху до єдиного світу. Нутрощі цієї Европи є наповнені гниллю, і на мою думку можна було обійтися без Евросоюзу, щоб досягти політичної, економічної та технічної співпраці суверенних держав. Протидія вступові Туреччини до Евросоюзу не може бути приводом для легітимізації брюсельського монстра.

Але що ж каже шеф французького уряду Рафарен? Він усерйоз стверджує, що Европа не є ні географічним, ні історичним чи культорологічним поняттям, а лише філософським. Одним словом, це означає, що досить бути антирасистом і виступати за права людини, щоб могти приєднатися до Евросоюзу. Якщо Туреччина приєднається до Евросоюзу, то вона стане прикладом для Сирії, Лівану, Ізраїлю, Єгипту, Магрібу і навіть Сенегалу, який зрештою французьким був раніше, ніж Ніцца. Хіба потрібен ще якийсь доказ, що ця Европа дійсно є тільки етапом на шляху до світового уряду?

Але навіть якщо Туреччину в жодному разі не можна вважати европейською країною, я поважаю цю країну. Недавно я зустрів Некметіна Арбакана, колишнього прем’єр-міністра Туреччини, якого досить брутально повалила армія і який є духовним батьком недавнього переможця виборів Ердогана. Я можу сказати, що більшість дружин міністрів носить чадру. Дотепер це не було в Туреччині прийнято. Тобто я віддаю перевагу країнам, які сповідують якусь релігію, навіть якщо це не моя релігія, перед тими країнами, які не сповідують жодної релігії.

Зараз мені видається небезпечним не так сам іслам, як його зв’язок з галопуючим демографічним розвитком і масованою імміграцією в наші широти. Потрібно одній містиці протиставити иншу, але навряд чи наші атеїстичні, матеріалістичні та гедоністичні суспільства, будуть тими, що зможуть протистояти ісламській спокусі. Особливо коли керівники на один помах пальцем виконують всі вказівки американського уряду. США сприяють посиленню ісламу в Европі з метою її поділу та послаблення. І якщо США підтримує вступ Туреччини в ЕС, то це служить тій самій макіявелістичній меті.

– Французький міністр економіки Франсіс Мер недавно визнав перед національними зборами, що фінансові кола підтримують війну проти Іраку, оскільки вони вбачають в цьому єдиний засіб оживити світову економіку. Мер погоджується з цією думкою. Що Ви думаєте з цього приводу?

– Ці розрахунки безглузді, тому що війна приносить тільки руїни, горе, нещастя, кров і сльози. Війна в Іраку – це злочин проти людяности, проти розуму, проти честі та життя. З одного боку, ми бачимо маленьку країну, яка ні від кого нічого не вимагає, країну, яку задушили, розорили та зруйнували за допомогою злочинної блокади. З иншого боку, ми маємо економічних, політичних та військових «слонів», які хочуть війни з Іраком з єдиної причини: щоб заволодіти нафтовими резервами цієї країни. У кожному разі сам факт, що пан Мер може давати такого роду пояснення, показує, що инші французькі політики підтримують цю агресію, що ХХІ століття не далі втекло від варварства, ніж ХХ. Це справді обурливо бачити, як Европа знаходить задоволення в прислужництві англосаксонській імперії. Більше того, це є божевіллям, що нагнітання війни американським керівництвом публічно категорично не засуджується.

Правда у тому, що Ірак, вирвавшись з-під опіки СССР, бажав уникнути й опіки англосаксонського нафтового світу. Цієї волелюбности країні так і не вибачили. Зі свого боку, я віддаю перевагу подібній вірі в себе та у власні цінності. Це різнить мене від инших, це дає змогу мені називати речі своїми іменами. Я – вільна людина, яка не потребує просити вибачення заради чийогось визнання. Я борюся не за місце на міністерській лаві, а за програму нового національного ладу.

Переклав Олег Яцків
(Джерело: Interview mit FN-Chef Jean Marie Le Pen: Gegen die Demontage der Nationen // Nation&Europa, 2003, №3)

("Ї", № 34, 2004)

Occupation wasn't so bad: Le Pen
Charles Bremner, Paris
15 January 2005

JEAN-MARIE Le Pen has guaranteed himself a fresh bout of publicity by insisting the Nazi occupation of France was "not especially inhumane" and that the Gestapo largely worked to protect the French population.

The massacres of French citizens during the war consisted of a few "blunders" by the occupiers, the far-right National Front leader said in an interview with right-wing magazine Rivarol.

He repeated his opinion publicly yesterday and said government threats to prosecute him were aimed at sabotaging his campaign against Europe's new constitution, which will be put to French voters later this year.

"They want to gag the National Front at the opening of a referendum campaign that will decide the life or death of France," he said.

Mr Le Pen, 76, said: "I note that if one compares the German occupation of France with the occupation in certain other European countries, then proportionately it is in France where it was the least painful.

"It is scandalous that, 60 years after the war, one is not allowed to express oneself in a coherent and calm way on these subjects."

French Justice Minister Dominique Perben said Mr Le Pen had breached the law banning denial of Nazi crimes against humanity and ordered a police investigation.

Political leaders called the remarks unspeakable and the media noted Mr Le Pen was reverting to past form, provoking outrage to win publicity.

The Times


 

GALL'ART
Авторський проект Івана Пелипишака
та Олега Гуцуляка
2004
Rated by MyTOP hitua