МИСТЕЦЬКА ГАЛЕРЕЯ
АВАНГАРДУ І ТРАДИЦІЇ
GALL'ART

Володимир Єшкілєв

ВІСЬ ЗЛА

Плутаючи слова, терміни і поняття, теперішній американський президент іноді створює балдьожні неологізми. Найвідоміший з них - axis of evil ("вісь зла") - навіть відібрала пошукова система The Collins Bank of English, яка щорічно пропускає крізь свої лінгварні фільтри 150 млн. слів. Система аналізує тексти друкованих засобів масової інформації і мову телеведучих. З потоку безвідповідальної балаканини вона вибирає та зберігає неологізми, котрі потім видавництво Publishers Collins використовує для складання словників. Кажуть, щоправда, нібито автором "вісі зла" є не сам президент, а його помічник Девід Фрам.

Хай там як, але словосполучення отримало право на життя. А всілякі там інтерпретатори, своєю чергою, отримали можливість чіпляти його на різні явища, події та визначеності навколишнього середовища. Від геополітичних конфігурацій Близького і Середнього Сходу до альянсів підступних сусідів, що змовилися отруїти улюбленого хомячка. Ці підступні лінії за бажанням можна позиціонувати. Вони проштрикують політику і мистецтво, на них, немов шматочки мяса на шампурах, дозрівають плани ворогів і програми воріженьків. А також пристріти й закляття ворожок. Особливо гостро вони відчуваються вночі. Це їхні гострі кінчики тиснуть вам під ребра, заважають спати і перетворюють тихі сновидіння на жахливі кошмари. Вони бувають вертикальні й горизонтальні. Вони також здатні видовжуватися і мандрувати. Вони всюдисущі.

В Україні головні вісі зла розташовані вздовж тектонічних розламів і кордонів континентальних плит. Там накопичується енергія зла. Там вирують вихори екзоплазми. Себто, тонкої субстанції потенційних істот, з котрої, як із пластиліну, можна виліпити, скажімо, монстра. Або копію підступного побутового ворога. Або технологічного кандидата в президенти. Після прочитання певних заклять ця копія починає рухатися, говорити і навіть робити офіційні заяви. Франкенштейн наразі відпочиває.

Деякі технологічні копії також уміють теоретизувати. Наприклад, вони вважають, що вісь зла (тобто їхня ж "мама дарагая") векторно спрямована зі сходу на захід. На сході - готові до наступу орди, на заході - співають визвольні пісні недобиті ельфи. Така моральна географія. Чи то єврографія. Від групи просунутих українських інтелектуалів. Не зовсім толкієністів, але з великим потенціалом фентезійного мислення. Зрештою, простому піплові треба якоїсь немудрящої схеми для життєвої орієнтації. Раніше то було "лисиці брешуть на щити, та сонце устає на сході". Тепер, коли сонце вистромлює свою сяючу дупу переважно з рекламних кліпів, струнка світова схематика руйнується і піпли ся нервують: "До якого Риму молитися ?"

До п'ятого, панове. Його, щоправда, поки що немає. Але Корчинсьький, кажуть, обіцяв незабаром втнути. Одразу ж після відвантаження у західну бездуховність трьох цистерн найправдивішої української містики. Тож хвильку почекайте і напрям для вклякання вам зроблять. Якщо не кандидат Дмитро, то євроінтегратори. В них більше коштів і добрі друзі, що вже побудували Джекові теплу і зручну хатинку. в якій цьоця Оксана весело миє унітаза. А отже, вони мають як досвід, так і нестримне бажання тим досвідом ділитися. Ця нестримність дистрибутивна: підписав під свій історичний досвід три громадянські лохівства і маєш як звання супервайзера, так і лідерські проценти з кожного орієнтованого лоха. Чи то окцидентованого лоха. Хіба ж то важливо ? Головне, аби ті "маленькі євразійці" щомісяця виконували кваліфікацію. Тобто брали зі складу продукції - правильного меду від правильних бджіл - на обумовлену кількість валюти. Ті, хто займається мережевими продажами, мене зрозуміють.

Ви ще не знаєте, де розташовані ті склади з правильним медом ? Ставайте на вісь зла і крокуйте у визначеному напрямі. Якщо ж і через двадцять років походу ви все ще не зустрінете правильних бджіл, то у вас є дві можливості. Перша - повіситися. Друга - сісти і написати есей. Про відносність меду.

() 

GALL'ART
Авторський проект Івана Пелипишака
та Олега Гуцуляка
2004
Rated by MyTOP hitua