МИСТЕЦЬКА ГАЛЕРЕЯ
АВАНГАРДУ І ТРАДИЦІЇ
GALL'ART

Богдан Скаврон

ДАВНІЙ ГАЛИЧ ОНОВЛЮЄТЬСЯ

Десятиріччя створення національного заповідника "Давній Галич" (Івано-Франківська область) відзначено ювілейною міжнародною науковою конференцією. Темою обговорення на ній стали проблеми і перспективи збереження та використання української культурної спадщини.

На цей час у Галичі відкрили перший в Західній Україні музей караїмської історії та культури, а в селі Крилосі в музеї історії давнього Галича оновили експозицію. Як сказав заступник генерального директора заповідника "Давній Галич" Володимир Дідух, незадовго відкриється для екскурсій відреставрований Галицький замок, що височіє на пагорбі над Дністром.

Наразі у Галицькому замку закінчують реставрувати південно-східну вежу. Проект реставрації цієї памятки передбачає також відновлення каплиці святої Катерини, дільниці оборонної стіни між вежею та каплицею, капітальний ремонт та відновлення вцілілих ділянок давніх мурів. Головним центром рекреації на Замковій горі стане відреставрована вежа, яка разом із цоколем матиме чотири яруси. Тут розташують музейну експозицію пізньосередньовічного та нового Галича. На горішному поверсі вежі облаштують оглядовий майданчик.

Весь комплекс Замкової гори після цих робіт стане місцем краєзнавчих та мілітарно-історичних екскурсій. Тут будуть і мистецькі зустрічі, і театралізовані дійства, присвячені історії Галича, і навіть лицарські турніри.

Перспективними для науковців є дослідження підземної частини Галицького замку. Як повідомив заступник генерального директора заповідника "Давній Галич" Ярополк Клюба, на території цитаделі замку на глибині 6-8 метрів виявлено систему порожнин, які могли правити казематами, підвалами та підземними переходами. Після досліджень, розчищення ходів та їх укріплення замкові підземелля могли б стати одним з найцікавіших туристичних об'єктів у Галичі.

()



 

GALL'ART
Авторський проект Івана Пелипишака
та Олега Гуцуляка
2004
Rated by MyTOP hitua